Enya Enerji Yatırımları Danışmanlığı

HAKKIMIZDA

ENYA Enerji Yatırımları Danışmanlığı Ltd. Şti. "ENYA" 2006 yılında Ahad Berkin ve Cem Işıl tarafından kurulmuştur.

Kurucu ortaklar Ahad Berkin ve Cem Işıl, 1994 yılından beri enerji sektöründe birlikte çalışmaktadırlar. Kurucular 2006 öncesi profesyonel kariyerlerinde, Türkiye ve uluslararası enerji sektörünün yatırımcı firmalarında teknik ve idari görevler üstlenmişler ve enerji projelerinin gerçekleştirilmesi süreçlerinde teknik, mühendislik, sözleşmesel ve idari görevler icra etmişlerdir.

Bu dönemin önemli başarıları arasında, çok sayıda projenin yatırım imkanları açısından etüd edilmesinin yanısıra, Türkiye'de özel yatırımcılar tarafından gerçekleştirilen ilk enerji projeleri arasında yer alan 4 hidroelektrik tesisinin yatırımının tamamlanarak ticari işletmesinin yürütülmesi ile Türkiye'nin en büyük hidroelektrik tesislerinden birisinin yatırım haklarının kazanılması bulunmaktadır.

Geçtiğimiz günlerde ENYA, Zorlu Holding'in 510 milyon US $ tutarındaki ADÜAŞ devrinin finansmanı için Mandated Lead Arranger olarak belirlediği ve Türkiye'nin en büyükleri arasında yer alan iki banka tarafından sözkonusu işlemde Teknik Danışman hizmeti istenen firmaların arasında kısa listeye alınmıştır. Bu son derece önemli özelleştirme devir işlemi'nde, gerek enerji üretim projeleri gerekse özelleştirme projeleri konusundaki uzmanlığımız ile katkıda bulunan taraflar arasında yer almayı ümit ediyoruz.